Komputery Sklep Serwis - Daniel Wyszyński - Ciechanowiec
Komputery Sklep Serwis - Daniel Wyszyński - Ciechanowiec

Komputery i laptopy

Specjalizujemy się w naprawie i sprzedaży sprzętu komputerowego. W sprzedaży posiadamy nowe i używane komputery stacjonarne i używane laptopy biznesowe, które odkupujemy od dużych firm jako tzw. „poleasingowe”. Są to laptopy całkiem inaczej wykonane i z innych komponentów - w przeciwieństwie do tzw. „supermarketówek”. Posiadają w większości aluminiowe obudowy, ramy magnezowe na których osadzona jest płyta główna i zawiasy ekranu, co uniemożliwia łamanie się obudowy. Procesory Core i5, Core i7 są czterordzeniowe, gdzie w powszechnie sprzedawanych są dwurdzeniowe. Firma nasza daje gwarancję na w/w sprzęt.

Komputery Sklep Serwis - Daniel Wyszyński - Ciechanowiec

Z racji wykonywanej na co dzień pracy, mamy styczność ze sprzętem komputerowym i innymi urządzeniami elektronicznymi z lat 2000 – 2016, a nawet wcześniejszych i okazuje się że to właśnie te stare komputery przenośne czy stacjonarne, monitory, dyski twarde, działają do dziś i mają się idealnie. Co więcej w wielu tych urządzeniach nigdy nie pojawiła się żadna usterka, a jeśli już tak to zaledwie było to uszkodzenie systemu operacyjnego przez użytkownika (potocznie mówiąc programu), przegrzanie lub spalenie zasilaczy z powodu przepięcia z linii energetycznej, ewentualnie od pioruna.

W czasach obecnych mamy ogromne ilości tak zwanego elektronicznego złomu, który psuje się zaraz po gwarancji, a nawet w czasie jej trwania. Począwszy od telefonów komórkowych, a kończąc na komputerach czy samochodach, itp. Powód? Bardzo kiepskie wykonanie, tanie podzespoły i nietrwałe materiały. Producenci zalewają dziś rynki celowo psującym się szmelcem elektronicznym, by ludzie nie dość że nie mogli go naprawić, to jeszcze wydawali pieniądze nie kolejne sztuki, bezmyślnie wyrzucając ZUŻYTY SPRZĘT.

Najczęstszymi bolączkami współczesnych komputerów przenośnych są awarie typu : NIE WIADOMO CO SIĘ STAŁO, wyłączył się i już. Nagle bez konkretnej przyczyny przestaje działać klawiatura, pada dysk twardy komputera na który właśnie skończyła się 2-letnia gwarancja, a np. dysk z lat 2005-2010 który miał 5 lat gwarancji, ma się dobrze do dziś! Łamie się obudowa w pobliżu zawiasów - często jeszcze w okresie objętym gwarancją, ale tego uszkodzenia ona nie obejmuje.

Przed kupnem komputera przenośnego powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na specyfikację i wygląd, ponieważ najważniejszym elementem jest jakość wykonania. Warto też zrezygnować z procesora Core i7 na rzecz aluminiowej, dobrze spasowanej obudowy.

Zauważyliśmy, że sporo znajomych podczas wyboru laptopa patrzy głównie na specyfikację, wygląd i kolor, co jest totalnym błędem. Zamiast dobrze wykonanego notebooka, wyposażonego w dwurdzeniowy procesor np. Core2DUO, Core i3, lub czterordzeniowy Core2QUAD, kupują model z nieznacznie wydajniejszym ale droższym procesorem Core i5, Core i7 też dwurdzeniowym (bo tylko takie występują we współczesnych laptopach), w dodatku z plastikową, tanią obudową, która wygląda jakby miała się za chwilę rozpaść.

Można na ten temat pisać jeszcze dużo, ale podsumowując chcielibyśmy dodać, że specyfikacja nigdy nie powinna być dla nas wyznacznikiem dobrego urządzenia. Naprawdę warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, zastosowane materiały i spasowanie elementów obudowy. Według mnie idealny laptop dodatkowo powinien być wyposażony w dobrą klawiaturę, wytrzymałe i stabilne zawiasy, a matryca nie powinna kojarzyć się z lustrem. I z pewnością nie powinien być królem benchmarków.

POTRZEBUJESZ POMOCY?

SKORZYSTAJ Z NASZYCH USŁUG.

Komputery Sklep Serwis - Daniel Wyszyński - Ciechanowiec